Про Педагогічний ліцей

Комунальний заклад
«ПЕДАГОГІЧНИЙ ЛІЦЕЙ КІРОВОГРАДСЬКОЇ
МІСЬКОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

З 1997 року загальноосвітній навчальний заклад ІІІ ступеня «Педагогічний ліцей» функціонував як структурний підрозділ Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Рішенням ХХІІ сесії Кіровоградської міської ради 23-го скликання від 21 серпня 2001 року № 1128 Ліцей став комунальним закладом освіти з профільним навчанням, що здійснюється за напрямками: філологічний, суспільно-гуманітарний, фізико-математичний.

Ліцей забезпечує отримання загальної середньої освіти, необхідної для продовження навчання в університетах України та інших держав. Це створює сприятливі умови для врахування індивідуальних особливостей дитини, її нахилів та обдарувань.

Профільне навчання в Ліцеї передбачає формування в учнів життєво необхідних якостей і характеристик: здатність до саморозвитку, соціальна активність, незалежність переконань, відповідальність, креативність, здатність до самоаналізу, інформаційна культура, комунікабельність, естетичний смак.

Освітній процес у Ліцеї спрямований на передачу учням таких методів мислення, які забезпечували б не тільки пізнання і дослідження, але і проектування нестандартних рішень, перетворення життєвої ситуації, що склалася. Ліцей посідає гідне місце в ланцюзі безперервної освіти «школа – ліцей – університет».

З метою забезпечення профільного навчання, експериментального опрацювання ланки «школа-вуз» між управлінням освіти Кіровоградської міської ради, Кіровоградським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка та Педагогічним ліцеєм укладено угоду про співробітництво. Відповідно до угоди, договору оренди, для організації навчально-виховного процесу КДПУ ім. В. Винниченка дозволяє використовувати свою матеріально-технічну базу: аудиторний фонд, лабораторії, лінгафонні кабінети, комп’ютерні класи, спортивні зали, читальні зали, бібліотечні фонди. Ліцей – єдиний загальноосвітній заклад області, інтегрований в структуру університету.

Серед пріоритетних характеристик Ліцею слід назвати наступні: пошана до особистості учня, сходження до індивідуальності кожного, прагнення надати будь-яку підтримку учню, розвиваючи його здібності, демократичний стиль в організації освітнього процесу.

Навчання в Ліцеї здійснюється українською мовою. Вивчаються також англійська, німецька, російська, польська мови.

Концепція розвитку закладу спрямована на формування механізмів оптимальної побудови індивідуальної освітньої особистості учня за рахунок комбінації загальноосвітньої, профільної складових навчального плану, механізмів об’єктивної оцінки навчальних досягнень учнів на основі «накопичувальної» системи оцінювання знань.

Основна ідея концепції – організація і розвиток позитивної та успішної освітньої культури.

Програма передбачає організацію і постійний розвиток позитивної шкільної культури, що підтримує в учнів і вчителів відчуття успішності і корисності та суспільної значущості їх дій.

Предметом дослідження педагогів навчального закладу є тема: «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес».

Викладачами Педагогічного ліцею є висококваліфіковані фахівці, які на конкурсній основі відбираються із числа співробітників КДПУ імені В. Винниченка. В 2011-2012 н.р. в Педагогічному ліцеї працюють 69 викладачів, серед яких 30 кандидатів наук: 5 – історичних, 9 – педагогічних наук, 12 – філологічних наук, 2 – фізико-математичних наук, 1 – філософських, 1 – кандидат наук з фізичної культури та спорту.

Основною ланкою навчально-виховного процесу в Ліцеї є учні, які пройшли конкурсний відбір для навчання в закладі. В Ліцеї вироблений комплексний підхід до талановитих учнів, що дає змогу розвивати творчий потенціал, удосконалювати навички дослідницької діяльності. Тому робота з обдарованими учнями є пріоритетною. Виявом її ефективності є високі бали після складення тестових завдань ЗНО, призові місця на предметних олімпіадах і конкурсах, стовідсотковий показник вступу випускників Ліцею до вищих навчальних закладів України, переважно на державну форму навчання.

Учні Педагогічного ліцею є постійними призерами міських і обласних олімпіад з української, англійської, німецької мови, математики, астрономії, фізики, історії, правознавства, конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, конкурсу на кращого знавця Конституції України та права, успішно навчаються в секціях МАН, мають власні публікації в періодичних виданнях, успішно виступають у міському, обласному чемпіонаті інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?».

Обдаровані діти – це не просто красиві слова, а високий рівень творчого потенціалу, наполегливість та цілеспрямованість в отриманні знань. Вони – гордість не тільки Ліцею, а й всієї держави.

Педагогічний ліцей – це колиска розквіту талантів старшокласників, їхньої адаптації до дорослого життя. Тут культивується любов до знань, творчості, до рідної мови та держави.

Директор Педагогічного ліцею – Харченко Сергій Петрович, кандидат філософських наук, відмінник освіти України, учитель-методист.

Кредо закладу освіти: «Людський розум живлять наука і мислення».

Педагогічний ліцей динамічно розвивається, примножує надбання минулих поколінь, удосконалює інноваційну діяльність й упевнено дивиться у майбутнє.

Напрямки профільного навчання в Ліцеї:

1. Суспільно-гуманітарний /правовий/
2. Фізико-математичний